Medikal İllüstrasyon

Medikal illüstratör

Medikal İllüstrasyon Nedir?

Medikal illüstrasyon, en fonksiyonel tanımıyla; tıbbi bilgiyi anlaşılır ve kalıcı kılmak amacı ile  görsellerle ifade etme biçimidir. Asırlar önce temelleri atılıp, Rönesans ve Barok dönemlerinde bile kendinden söz ettirmeyi başarmış medikal illüstrasyon kavramı, önemini katlayarak arttırıp artık bir “Gereklilik” haline gelmiştir. Tıpta öğrenci eğitimi, hasta bilgilendirmesi ve tıp bilimindeki gelişmelerin aktarılmasında illüstrasyonların anlatım gücü ve etkisi yadsınamayacak seviyededir. 

Medikal illüstrasyonun püf noktaları nelerdir?

Aktarılan bilginin doğruluğu medikal illüstrasyonda en önemli kriterlerdendir. Tıbbi yetkinlikten sonra illüstrasyonun kaliteli ve etkili olarak değerlendirilebilmesi için gerekli diğer kriter, sanat bilgisidir. Medikal illüstrasyon temelde bilime hizmet gayesinde olsa da sanat ile beraber değerlendirilmelidir. Işık, gölge, kompozisyon, renkler gibi temel sanat vurgularını barındıran medikal illüstrasyonların göze verdiği ziyafet ile dikkatleri, vermek istediğiniz mesaja çekmeniz kaçınılmaz!

Medikal İllüstrasyon Çalışmalarım

Çeşitli donanım ve yetkinliklerle zenginleştirip sabırla çizdiğim illüstrasyonlarımı görüntülüyorsunuz. Çalışmalarımın devamını ve diğer konulardaki çizimlerimi görmek isterseniz aşağıdaki mavi buton, tıklamanızı bekliyor!